Friday, March 06, 2009

حکم زندان برای ودود اسدی و یک دانشجوی آذربایجانی ديگر در رشت

يئيگون(جمعه) ١٦ اسفند ۱٣٨۷ - ٦ مارس ۲۰۰۹

ساوالان سسی : دادگاه انقلاب رشت احکام قضایی پرونده ودود اسدی فعال حقوق بشر آذربایجانی و حسین رحیمی دانشجوی جهاد دانشگاهی رشت و فعال دانشجویی آذربایجان را صادر نمود.

شعبه یک دادگاه انقلاب رشت به ریاست قاضی مصطفوی نیا طی حکمی ودود اسدی فعال حقوق بشر آذربایجانی و حسین رحیمی دانشجوی رشته ساختمان جهاد دانشگاهی رشت را به ترتیب به تحمل یک سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم نمود.

آخرین جلسه رسیدگی به پرونده نامبردگان ۱۰ اسفند ۸۷ به صورت غیر علنی و بدون حضور وکیل مدافع برگزار شده و اتهام آنان تبلیغ علیه نظام و قومیت گرائی عنوان گردیده بود.

بر اساس حکم صادره استنادات قاصی پرونده برای صدور این حکم فعالیت های دوران دانشجویی ودود اسدی در دانشگاه آزاد اردبیل و دست نوشته ها وکتابهایش و تشکیل جلسات کوهنوردی ترکها در رشت توسط وی عنوان شده است.

اسدی و رحیمی اوایل مرداد سالجاری توسط ماموران امنیتی رشت بازداشت و پس از تحمل بیش از یکماه بازداشت موقت در بازداشتگاه اداره اطلاعات رشت به قید وثیقه از زندان آزاد شدند.

بنابر اظهارات خانواده این دو فعال دانشجویی، آنها تقریبا تمام مدت بازداشت را درسلول انفرادی وزارت اطلاعات رشت تحت فشارهای جسمی و روحی قرار داشته و در این مدت نه تنها اجازه تماس با وکیل و خانواده به آنهاداده نشد بلکه خانواده ها نیز از محل نگهداری آن دو بی خبر بودند.

همزمان فرانت لاین(سازمان بين المللي براي حفاظت از مدافعان حقوق بشر) در روز هشتم اوت و وزارت امورخارجه آمریکا در ۱۵ اوت ۲۰۰۸ با صدور بیانیه های جداگانه بازداشت ودود اسدی را محکوم و خواهان آزادی وی شده بودند.

ودود اسدی دانشجوی رشته زمین شناسی دانشگاه آزاد رشت، دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه آزاد اردبیل و مدیر مسئول نشریه دانشجویی توقیف شده" سحر" می باشد که پیشتر نیز درجریان تظاهرات اعتراض آمیز ۱۳۸۵ شهرهای آذربایجان در اردبیل بازداشت و پس از تحمل بیش از ۴۰ روز حبس آزاد شده بود.

0 Comments:

Post a Comment

<< Home